Požár lesa mezi Lipnem nad Vltavou a Frymburkem

Požár vznikl v místě výstavby cyklostezky mezi městysem Frymburk a obcí¬ Lipno nad Vltavou. Po vyhlášení poplachu od KOPIS České Budějovice vyjela jednotka SDH Frymburk s Avií DA12 k požáru lesa. Na místě mimořádné události již zasahovala jednotka profesionálních hasičů z Frymburka. Po příjezdu a nahlášení veliteli zásahu nasadili dobráci dvě plovoucí čerpadla na vodní hladinu jezera hadicemi a proudnicemi C. Čerpadla byla nasazena v místech, kde se šířil požár, tady na každém konci. Hasiči postupovali v hasebních pracích proti sobě, tedy do středu požářiště. Na místě mimořádné události zasahovali také dobrovolní hasiči z Loučovic a policie ČR, která řídila silniční dopravu. Dobrovolní hasiči z Loučovic a profesionální hasiči z Frymburka prováděli hasební práce z obou konců horní části požáru. Vodu Čerpali z těžké techniky CAS 32 – Tatra 815. Dolní část jistili dobráci z Frymburka a tak bylo zamezeno šíření požáru. Další zúčastněné osoby – starosta obce Lipna nad Vltavou a majitel firmy zajišťující těžbu dřeva v místě výstavby cyklostezky. Povětrnostní podmínky – bezvětří, slunečno, 25°C. Terén kopcovitý s velkým převýšení¬m od lipenského jezera směrem k silnici. Plocha zasažená požárem cca dva hektary.