Den IZS na Lipně 5.9.2015

Naše jednotka byla jako každý rok pozvána na Lipno na den se záchrannými složkami. Jednalo se o velkou akci,které se zúčastnilo několik hasičských jednotek i s hasičským vrtulníkem, ale také zde byly jednotky policistů,vojáků,záchranek a i vodní záchranná služba. A také zde bylo i pohotovostní speciální vozidlo firmy Eon. Celý den probíhali různé ukázky. Naše jednotka se zúčastnila jedné ukázky ve které šlo o nehodu a následný požár osobního auta dvou lupičů ze, kterého utekl jeden lupič a zapálil les. Členové naší jednotky přijeli traktorem gatorem k požáru stromu přes cestu po které se velká hasičská technika nedostane. Po příjezdu k místu bylo naším úkolem složit žebříky a podat je kolegům hasičům z Rakouska po svahu aby mohli vylézt nahoru a natáhnout tři proudy a začít hasit. Po skončení ukázky pomohla naše jednotka s naložením ohořelého vraku na kontejner a poté se vrátila zpět na základnu.