HASIČSKÁ SOUTĚŽ 2019 VE FRYMBURKU XVI. ročník

V sobotu 21. 9. 2019 se konala na náměstí noční hasičská soutěž v seriálu VELKÉ CENY ČESKOKRUMLOVSKA. Účast byla nad očekávání vysoká. Celkem přijelo 21 družstev mužů a 6 družstev žen. Soutěž se konala při umělém osvětlení, což jí činí zajímavější a přitažlivější. Sjelo se na 280 soutěžících včetně doprovodného personálu a rozhodčích.

S ohledem na počet soutěžních družstev bylo rozhodnuto, že obě kategorie, muži i ženy, budou absolvovat pouze jedno kolo.

Počasí nám tentokrát přálo. Zdejší soutěž patří již tradičně k  těm lepším v seriálu, divácká kulisa a hodnotné ceny. Nechybělo ani drama v podání týmů bojujících o celkové prvenství v okrese. Stříkalo se na sklopné terče.

Vítězem v kategorii mužů se stalo družstvo SDH Netřebice (okres CK) v čase 17,81 vteřin. 2. místo obsadilo družstvo SDH Srubec (CB) v čase 18,53 vteřin a třetí místo získalo SDH Zdislavice „A“ (okr. Benešov u Prahy) s časem 18,57 vteřin. Čtvrtí Slavošovice (CB) v čase 18,99 vteřin. 5 místo Přísečná „B“ (CK) 19,47 vteřin.

V kategorii žen obsadilo 1. místo družstvo SDH Todně (CB) v čase 19,54 vteřin, druhé bylo družstvo SDH Borovany (CB) v čase 20,95 vteřin a třetí místo obsadili děvčata z SDH Benešov nad Černou (CK) s časem 38,02 vteřin.

Chtěl bych poděkovat všem, kteří se podíleli na přípravách a vlastní organizaci, jak členům z řad SDH, tak i spoluobčanům a technickým službám městyse. Podle ohlasu se vydařil i doprovodný program v podobě pivního stanu s občerstvením a hudební skupinou. Zábavou v pivním stanu, jsme se rozloučili a udělali tečku za letošní letní turistickou sezónou.

Takováto rozsáhlá akce se neobejde bez podpory sponzorů. Proto poděkování patří  všem :

  • Hlavním sponzorem byl již tradičně úřad městyse Frymburk.
  • Partneři soutěže byli Ing. Tomáš Jirsa – senátor ČR a MUDr. Adrian Szöke – lékař.
  • Dále pak: Stavební firma MIDOS s.r.o. Frymburk; Hostinec NA RYNKU Pavel Vrba; Prodejna JEDNOTA  COOP ve Frymburku; Prodejna potravin FLOP ve Frymburku; BUDĚJOVICKÝ  BUDVAR  n.p.České Budějovice; Restaurace BIG PUB ve Frymburku, Pension N10 Jiří Vinecký, Vila Frymburk R. Royzen, Apartmány PETR-A Ing Mrázková, ŠANTA autodoprava a zemní práce, SOLARPARK s.r.o., ARDO REALITY s.r.o., Hostinec NA HŘIŠTI Jan Šuník ml, FRYMBURSKÁ HOSPŮDKA p. Kalvoda, Bistro u Hastrmana Miloš Boháč ml., KVĚTINÁŘSTVÍ Marta Feitlová, HB AUTOMATERIÁLY České Budějovice, ATZ GLOBAL s.r.o. převoz Frymburk, UL SERVICES s.r.o. Dále soukromé osoby Jiří Augustin, Michal Chovančík, Jan Maxa, Mgr. Antonín Labaj a Jitka Mydlilová.

V neposlední řadě patří také dík občanům bydlícím nebo podnikajícím na náměstí, za uvolněný prostor a toleranci při zvýšené hlučnosti v nočních hodinách.

Za SDH Frymburk  Karel Malák – velitel soutěže