Natáčení filmu Nabarvené ptáče

Ve dnech od 19.2 do 22.2 se na zamrzlém Lipně v Přední Výtoni konalo natáčení filmu Nabarvené ptáče. Naše jednotka byla oslovena, zda se nechce na tomto natáčení podílet. Byla to pro nás čest se podílet na takovémto projektu. Byly jsme filmařům po ruce celé čtyři natáčecí dny. Na začátku jsme prováděli sondy, aby se zjistilo, kde bude nejlepší připravit plochu na propadnutí herců. Po pár zkušebních sondách nám organizátor určil přesné, místo kde se ta plocha připraví. Další dny se určené místo chystalo tím způsobem, že jsme museli vyřezat díry do ledu a trošku je zafrézovali sněhem. Po ranním příjezdu zpět na Přední Výtoň jsme zkontrolovali vyřezané díry abychom věděli jaká je tam tloušťka ledu a po dohodě s organizátorem se pustili do frézování sněhu k celé ploše kolem děr. Šlo o to, aby celá natáčecí plocha vypadala jako jedna velká stejnoměrná plocha. Samozřejmě po celou dobu natáčení byla naše jednotka s naším Traktorem Gatorem po ruce jako zdravotní dozor ve spolupráci s Vodní záchrannou službou.